پرتال آموزش آنلاین
0

تنظیمات Black and White در فتوشاپ

تنظیمات Black and White در فتوشاپ

تنظیمات Black and White در فتوشاپ

ادجاسمنت Black and White در فتوشاپ ادجاسمنتی است که به شما فقط خروجی سیاه و سفید می دهد و با اسلایدرهای موجود در این ادجاسمنت می توانید نوع سیاه و سفیدی تصویر را مشخص کنید برای مثال محدوده هایی که رنگ قرمز است به کمک اسلایدرها می توانید تیره تر و روشن تر کنید که این روش یکی از راهکارهای خوب برای برش زدن می باشد.

بنابراین بهترین روش برای سیاه و سفید کردن تصاویر استفاده از ادجاسمنت Black and White می باشد.

برای شروع یادگیری ابتدا پنجره ی مربوط به ادجاسمنت Black and White را از مسیر Image → Adjustments → Black and White فراخوانی کنید.تنظیمات Black and White در فتوشاپ

آنچه که در این صفحه ی آموزشی خواهید آموخت:

  • گزینه ی Preset
  • اسلایدرهای رنگی
  • گزینه ی Auto
  • گزینه یTint
  • گزینه ی Preview

گزینه ی Preset

اولین گزینه در تنظیمات Black and White در فتوشاپ گزینه ی Preset می باشد این گزینه معمولا در بسیاری از پنجره ها وجود دارد این قسمت همیشه به صورت پیش فرض بر روی حالت Default قرار دارد اما با کلیک بر روی این بخش لیستی از Preset های آماده برای شما ظاهر می شود.

هر یک از این Presetها تنظیماتی هستند که از قبل آماده شده اند و هر کدام سبک متفاوت خود را دارد و شما برای اعمال این تنظیمات فقط کافیست روی Preset مد نظرتان کلیک کنید کنید تا تمامی آن تنظیمات بر روی کل تصویرتان اعمال شود.

با انتخاب هر Preset اسلایدر ها با توجه به هدف آن Preset تغییر خواهند کرد.

تنظیمات Black and White در فتوشاپ

نکته: اگر بر روی آیکون تنظیمات در سمت راست این گزینه کلیک کنید دو گزینه ی Load Preset و Save Preset برای شما نمایش داده می شود.

Load Preset برای وارد کردن یک Preset آماده در پنجره ی تنظیمات Black and White می باشد.

Save Preset برای این است که تنظیماتی را که در حال حاضر اعمال کردید را به عنوان یک Preset در این بخش ذخیره کنید تا هرگاه خواستید فقط با یک کلیک آن تنظیمات را فراخوانی کنید.

تنظیمات Black and White در فتوشاپ

 

اسلایدرهای رنگی

خب یکی از مهم ترین دلایلی که می گوییم در پنجره ی تنظیمات Black and White در فتوشاپ کنترل زیادی روی نوع سیاه و سفید کردن تصویرتان دارید همین اسلایدرهای رنگی هستند.

 

همان طور که می بینید هر اسلایدر متعلق به یکی از رنگ های دو سیستم رنگ RGB Color و CMYK Color است اگر هر یک از این اسلایدرها را به سمت راست بکشید قسمت هایی از تصویر که آن رنگ را دارند روشن تر خواهند شد در مقابل هر یک از این اسلایدرها را که به سمت چپ بکشید قسمت هایی که آن رنگ را دارند تیره هر می شوند.

نکته: به جای جابجا کردن اسلایدرها می توانید مقدار تغییرات مورد نیاز را به صورت عدد در باکس های مربوط به هر اسلایدر وارد نمایید تا کارتان دقیق تر پیش برود.

با هم یاد آوری می کنیم منظور از روشن تر و تیره تر،این نیست که مثلا قرمزی روشن تر داریم چون عکس ما سیاه و سفید است و ما فقط طیف های مختلف رنگ خاکستری را در آن داریم بلکه منظور از روشن تر شدن این است که مثلا قسمت هایی که روشن تر هستند خاکستری روشن تری خواهند داشت همان طور منظور از تیره تر شدن این است که قسمت هایی که آن اسلایدر را دارند خاکستری تیره تری خواهند داشت.

تنظیمات Black and White در فتوشاپ

گزینه ی Auto

وقتی تنظیمات Black and White را در فتوشاپ باز می کنید فتوشاپ با یک روش پیش فرض تصویرتان را سیاه و سفید می کند اما ما اینجا گزینه ی Auto را هم داریم که اگر این گزینه را انتخاب کنید باز هم فتوشاپ به صلاحدید خود تصویر را سیاه و سفید می کند با این تفاوت با انتخاب گزینه ی Auto فتوشاپ رنگ های داخل تصویر را بررسی می کند و بعد اسلایدرهای رنگ ها را خودش جابجا می کند تا بهترین رنگ ها را بسازد.

همان طور که در تصویر زیر می بینید تفاوت اندکی بین این دو حالت است.

تنظیمات Black and White در فتوشاپ

 

 

گزینه ی  Tint

تا زمانی که گزینه ی Tint تیک نخورده باشد رنگ اصلی تصویر، خاکستری (در واقع همان سیاه و سفید همیشگی) خواهد بود اما اگر گزینه ی Tint را تیک بزنید می توانید یک رنگ را به عنوان تم اصلی تصویرتان انتخاب کنید برای مثال در تصویر زیر یک تناژ سرد را انتخاب کرده ایم.

 

نکته: وقتی گزینه ی Tint را تیک می زنید دو اسلایدر Hue و Saturation که پایین آن هستند فعال می شوند این دواسلایدر به ترتیب برای تغییر خود رنگ (فام) و میزان اشباع آن رنگی که برای Tint انتخاب کردید را مشخص می کند.

تنظیمات Black and White در فتوشاپ

گزینه ی Preview

آخرین گزینه ای که می خواهیم در پنجره ی تنظیمات Black and White در فتوشاپ به آن بپردازیم Preview است. با زدن تیک گزینه ی Preview می توانید تمامی تغییرات را به صورت آنی روی تصویرتان مشاهده نمایید البته این تغییرات ذخیره نمی شوند فقط برایتان نمایش داده می شود وقتی که از تنظیماتتان راضی بودید برای ذخیره شدن روی Ok کلیک کنید.


همراهان عزيز تمسی، شما می توانید جديدترین مطالب ما را در اینستاگرام و تلگرام ما دنبال کنید. اگر دنبال کیفیت بالاتر این آموزش ها هستید میتوانید از کانال یوتیوب ما استفاده کنید. برا عضویت در شبکه های مجازی ما از دکمه های زیر استفاده کنید.

تلگرام اینستاگرام یوتیوب

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *