پرتال آموزش آنلاین
0

ایجاد افکت نور در چراغ ماشین با فتوشاپ

ایجاد افکت نور در چراغ ماشین با فتوشاپ

ایجاد افکت نور در چراغ ماشین با فتوشاپ

یکی از معیارهای سنجش عکس ها نورپردازی هست که خود نورپردازی کلی قواعد و نکات متنوعی دارد که با رعایت کردن این قواعد می توانید به یک عکس مطلوب برسید.
به کمک افکت نور می توانید جلوه ها و مفهوم های متفاوتی را به دیده ی مخاطب برسانید .
سایت تمسی در این ویدیوی آموزشی فتوشاپ برایتان کمی از معجزه های نور را برایتان به تصویر گشیده است و نشان می دهد چه تاثیر به سزایی می تواند  داشته باشد.
تا انتهای این ویدیوی آموزشی با تمسی همراه باشید.ایجاد افکت نور در چراغ ماشین با فتوشاپ

ابتدا از قسمت Open File عکس مورد نظرتان را در فتوشاپ باز کنید و بعد ابزار Pen Tool را انتخاب کنید و یک شیپ دور یکی از چراغ های ماشین رسم کنید. Stroke شیپ را بردارید و کمی بهش Feather بدهید.

از قسمت Blanding Mode ها در  پنل Layer ،حالت  Color Dodge را انتخاب کنید و یک لایه ی جدید ایجاد کنید و با ابزار Brush Tool با همان رنگ شیپ بر روی چراغ ماشین خط بکشید. سپس سمت منوی Filter بروید و بخش Blur گزینه ی Gaussian Blur را انتخاب کنید و اسلایدر Radius را به مقدار نیاز جابجا کنید .

پس از انجام این کارها Blanding Mode این لایه را روی حالت Linear Dodge قرار بدهید و دوباره یک لایه ی جدید ایجاد کنید. ابزار Brush Tool را بردارید و در وسط چراغ ماشین براش بزنید. Blanding Mode این لایه را هم روی حالت Linear Dodge قرار بدهید. با نگه داشتن کلید Ctrl روی لایه ی شیپ کلیک کنید تا برای شما به حالت انتخاب درآورد.

سپس یک لایه ی جدید ایجاد کنید و سراغ منوی Select بروید. در بخش Modify گزینه ی Border را انتخاب کنید مقدار لازم را وارد کنید و قسمت انتخاب شده را با همان رنگ شیپ رنگ کنید و Blanding Mode را روی حالت Linear Dodge قرار بدهید.

در ادامه دوباره ابزار Pen Tool را انتخاب کنید و یک شیپ برای نور چراغ رسم کنید و Stroke این شیپ را بردارید. Blanding Mode این لایه را روی حالت Linear Dodge قرار بدهید و کمی بهش Feather بدهید همچنین یک ماسک هم برای این لایه بگیرید و مقدار نورش را کم کنید.

حالا تمامی لایه ها را انتخاب کنید و از انتهای پنل Layer درون یک گروه قرار بدهید. از این گروه یک کپی بگیرید و کلیدهای ترکیبی Ctrl + T را بزنید تا کادر تغییر فرم برای شما ظاهر شود.  اندازه اش را کوچک تر و کمی جا به جا کنید و بر روی چراغ دیگر قرار بدهید.


موارد مورد نیاز برای آموزش افکت نور در چراغ ماشین

دانلو فیلم آموزش
نوع فایل : mp4
حجم : 125mb
دریافت
دانلود فایل های تمرینی
نوع فایل :
حجم : 15mb
پسورد : temsi.ir
دریافت

همراهان عزيز تمسی، شما می توانید جديدترین مطالب ما را در اینستاگرام و تلگرام ما دنبال کنید. اگر دنبال کیفیت بالاتر این آموزش ها هستید میتوانید از کانال یوتیوب ما استفاده کنید. برا عضویت در شبکه های مجازی ما از دکمه های زیر استفاده کنید.

تلگرام اینستاگرام یوتیوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *